Warsztaty
“VEDIC ART “

CZYM JEST VEDIC ART?

Vedic (Weda ) – znaczy wiedza.

Vedic Art – jest drogą do oświecenia poprzez tworzenie
i samopoznanie siebie.

Odkrywa nasze bezgraniczne możliwości i prowadzi do rozwoju duchowego, którego nową technologią jest praca z otwartym sercem.

Vedic Art – To sztuka przebudzenia i spotkania z sobą samym w intymnej, niczym nieograniczonej ekspresji twórczej i wyrażaniem samego siebie, to dotarcie do własnego wnętrza i przypomnienie sobie kim się jest.
To metoda malowania intuicyjnego stworzona przez Curta Källmana na podstawie mądrości wedyjskiej.

Curt Källman był  absolwentem  Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie.
Należał też do grupy nauczycieli medytujących medytację transcendentalną TM.
Na jednym ze spotkań grupy medytującej, otrzymał od twórcy metody Medytacji Transcendentalnej
Maharishiego Mahesh Yogi znanego też jako „jogina Beatlesów” 17 zasad Ved.

Czy i Ty…

 1. Chcesz, spotkać się ze swoją nieograniczonością, wewnętrznym  potencjałem i odnaleźć zapomnianą drogę do Źródła?
 2. Masz chęć, przepracować powielający się schemat z twojego życia i doświadczyć integralności i scalenia odrzuconych aspektów siebie?
 3. Pragniesz doświadczyć, Prowadzenia VedicArt?
  Zapraszam do świetlistej podróży – PO TO, CO TWOJE.

Słowa twórcy VedicArt Curta Källmana najlepiej oddają ideę tej metody: “Vedic Art nie naucza malowania.  – Nie! – Vedic Art przypomina jak malować. Vedic Art pamięta jak sztuka może być tworzona. Od samego początku, kiedy poznajemy siedemnaście zasad Vedic Art, zaczynamy odtwarzać sobie również całą historię stworzenia, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy.  Vedic Art zawiera w sobie mapę nawigacyjną. Użyj kompasu, który znajduje się w Twoim umyśle  znajdź drogę do miejsca pokoju w Twoim sercu. Wtedy, kiedy zanurzysz pędzel w świetle, przestrzeni i błogości – namalujesz wieczność. Kiedy wnikniesz w swoje dzieło – w Twoim wewnętrznym dialogu – odnajdziesz szyfr, ujawniający, jak żyć i jak dzieło może otworzyć drzwi do nieba na ziemi.”

JAKIE KORZYŚCI MOGĄ PRZYNIEŚĆ WARSZTATY VEDIC ART?

 • Odkrywasz swój twórczy potencjał, wewnętrzną moc i czujesz się panem swojego losu
 • Doświadczasz, że wszystko jest w Tobie
 • Odzyskujesz wiarę w siebie, zaczynasz akceptować siebie takimi, jakim jesteś
 • Uczysz się słuchać siebie, ufasz swoim uczuciom, intuicji, dzięki czemu zaczynasz żyć zgodnie ze sobą
 • Z łatwością wymalowujesz swoje marzenia i umożliwiasz ich spełnienie
 • Rozbudzasz na nowo swoją kreatywność i radość życia
 • Wejdziesz w stan flow, gdy życie po prostu płynie swoim naturalnym rytmem
 • Rozbudzisz ukryte talenty lub rozwiniesz te, o których już wiesz
 • Stajesz się kreatywny w każdej dziedzinie życia
 • Uwolnisz się z lęków i blokad
 • Twoje obrazy będą ożywiać i energetycznie zasilać twoją przestrzeń
 • Otwierasz się i Twoje serce, w którym odnajdujemy prawdę o nas samych

Technika Vedic Art, jest innowacyjną metodą polegającą na intensywnym połączeniu się z prawą półkulą mózgową, która odpowiada za kreatywną stronę człowieka. Dzięki tej umiejętności, łączymy się z możliwościami, z których podświadomie rezygnujemy. W procesie poprzedzonym medytacją, otwieramy pole serca, które w połączeniu z Duszą, prowadzi nasze ciało, aby poprzez kolory, kształty, nacisk pędzla wyrażać: emocje, wspomnienia, nieuświadomione traumy z których powstają blokady.


O KURSIE
4 dniowy kurs VedicArt to potężne narzędzie, które pozwala odzyskać swój potencjał. Uczy umiejętności znajdowania nowych, oryginalnych odpowiedzi na wyzwania, z którymi każdy z nas spotyka się w codziennym życiu.

 • Przez 4 dni będziemy nie tylko malować, ale i świetnie się bawić, pracując nad Twoją wewnętrzną zmianą na lepsze;
 • Namalujesz kilka własnych obrazów, którymi możesz odmienić swoje wnętrze lub obdarować bliskie osoby;
 • Odpoczniesz, naładujesz baterię i spędzisz czas w kreatywnym i miłym towarzystwie;
 • Będziesz tworzyć, śmiać się, wzruszać i odkrywać swoje możliwości oraz poczucie harmonii.

DLA KOGO

Osoby indywidualneGrupy korporacyjne Placówki szkolne KolonieRodziny Seniorzy

Bez względu na branżę, wiek i doświadczenia możesz, odzyskać swoją energię, poczucie satysfakcji i odkryć w pełni swoje możliwości, pozbyć się wewnętrznego krytyka, by znów zacząć w pełni wykorzystywać swój potencjał w każdej sferze życia. Jest mnóstwo narzędzi pozwalających na kreatywne przebudzenie, medytacje, mindfulness, psychologia, coaching itp., jest nią również VedicArt.

Co malujemy?

Podczas warsztatów Vedic Art wyrażamy siebie. Inspiracją staje się jedynie nasze wnętrze, nie obserwowany obiekt. Mówi się, że pisarze przelewają na papier swoje myśli, my malujemy na płótnie nasze emocje, pragnienia, ale też lęki i mroki przeszłości. To jak zachowujemy się podczas tworzenia pokazuje nam jak kreujemy swoje życie. Dzięki Vedic Art możemy przekraczać ograniczenia, np. wziąć wielkie płótno i poczuć jak to jest marzyć i działać na wielką skalę. Smutki możemy zamalować radością, która z czasem faktycznie pojawia się w naszym życiu. Uczymy się dokonywać zmian w życiu, poprzez przemalowywanie obrazów. Dopuszczamy do głosu naszą intuicję. Z czasem puszczamy kontrolę i ufamy każdemu spontanicznemu ruchowi naszej ręki, który lekko, bez wysiłku prowadzi do powstania wspaniałego dzieła.

Zakończenie procesu tworzenia ma wielkie znaczenie. Bierzemy odpowiedzialność za swoje dzieło, stajemy się twórcami swojego życia, a nie ofiarami. Uczymy się nie uzależniać od oceny innych, przychodzi też akceptacja nas takimi, jakimi jesteśmy. Poprzez malowanie uaktywniamy naszą moc tworzenia, a odzyskując ją stajemy się kreatywni w każdej dziedzinie życia. Dzięki temu rośnie w nas słuszne przekonanie że każdy człowiek ma w sobie całą potrzebną mu wiedzę, niczego nie musi się uczyć, ale jedynie przypomnieć sobie to, co zapomniał w procesie reinkarnacyjnym. Wedy pomagają nam odnaleźć drogę do tej zapomnianej wiedzy ukrytej w nas samych, a dostępnej jedynie naszemu wyższemu ja.

Vedic Art to naturalny proces tworzenia nie będący ani wzorowaniem się na niczym, ani odtwarzaniem niczego. Malujemy nie to, co widzimy, ale to co czujemy. Jeśli chcecie odwzorować naturę to kupcie sobie aparat fotograficzny. Bądźmy jak Bóg, który stworzył cały wszechświat, a potem wszedł w swoje stworzenie. Inaczej w tym, co stworzymy nie będzie życia. Kiedy dostępujemy „pełnego otwarcia” stajemy się jednością z Uniwersum, wchodzimy z nim w rezonans i wszystko, co tworzymy przejawia się jako doskonałe. Jesteśmy tak samo kreatywni, jak sam Stwórca, który stworzył nas na swój obraz i podobieństwo bez względu na to czy będziemy nazywać go Bogiem, Świadomością lub Energią. Rozwinęliśmy swoje umysły zapominając o rozwoju serca. A przecież brak serca to brak miłości nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla nas samych. Przebudzenie serca daje nam wolność, radość i poczucie bezpieczeństwa. Tylko tak możemy odnaleźć swoją własną, wolną od porównań, indywidualną drogę i nikt nie będzie nam mówił, co mamy myśleć i robić gdyż dzięki sercu wiemy, co jest dla nas najlepsze.”Curt Kallman

Komentarz Nauczyciela Certyfikowanego: Zasady Vedic Art są, tylko i wyłącznie do zilustrowania logicznej cząstki w nas, czyli lewej półkuli mózgowej, do czego zmierzamy. Natomiast wiele doświadczeń kursantów, potwierdza, iż w chwili, chwycenia pędzla ich lewa półkula mózgowa, integruje się z prawą. Następnie ze świata głębokiej podświadomości, wkraczamy do świadomej, czystej, klarownej, kreatywnej, komunikacji z Boskim pierwiastkiem, Stwórczym w nas samych. – Paulina Radochna Kucińska

Gdy jesteśmy dziećmi nasza kreatywność nie zna granic. Dorastając przez lata słuchamy niezliczonych instrukcji, nabieramy nie swoich przekonań stopniowo obrastamy w kolejne warstwy ograniczeń, skupiając się na pracy lewej półkuli. Podobno podczas życia wysłuchujemy ok 100 tys. godzin ograniczających pouczeń, które trafiają do naszej podświadomości.

Prawda jest następująca: “Nie ma żadnych zasad, są tylko po to by zbadać naszą wolność”. Czym zatem nazwać -17 ZASAD VEDIC ART? – UKIERUNKOWANIEM – WEWNĘTRZNYM KOMPASEM, który podczas malowania zanika i pozostajemy w czystym źródle, jaźni, esencji.

Prezentacja obrazu pt.: “Z światła do cienia”
Autor: Paulina Wiewiór
NA SPRZEDAŻ

Informacje praktyczne:

Warsztaty, odbywają się w dwóch stopniach: I stopień – podstawowy, jak i II stopień – zaawansowany, trwają min 30 godzin. Po wzięciu udziału w dwóch stopniach VedicArt można, wziąć udział w warsztatach dających uprawnienia nauczania.

TERMINY NAJBLIŻSZYCH WARSZTATÓW 2024
tel.: (+48) 693 559 951
Zapraszam

Autor metody Vedic Art:

Edytuj obrazek
Curt Källman

Certyfikowany nauczyciel Vedic Art:

Paulina Wiewiór


Reportaż VedicArt z Curt Kallman